O nás

Jsme zkušení dovozci a prodejci aut. Nejsme startup. Od roku 1991 jsme našim zákazníkům dovezli 1500+ převážně prémiových aut.

Auta prodáváme ze tří důvodů. Protože nás velmi baví (dva ze dvou zakladatelů a jeden z jednoho ředitele autosalonu jsou s nimi spjati celý život), protože jsme chtěli prodej zánovních vozů posunout na úroveň, kterou si zaslouží, a protože si chceme vydělat něco málo na chleba.

Společnost IMPORT DIRECT, s.r.o. vznikla z lásky k autům a ze soucitu k zákazníkům stávajících autobazarů a některých autosalonů. Naše strategie proto stojí na těchto pilířích – kvalitní auta, profesionální obsluha, férové ceny a důstojné prodejní prostředí.


VSTUPNÍ PROHLÍDKA

  • Všechna naše auta procházejí na území ČR dvojí kontrolou. Tu první má na svědomí stanice technické kontroly, druhou provede auto klinika autosalonu amilo car.

VYČISTĚNÍ

  • Vaše nové auto budete v amilo car přebírat kompletně vyčištěné a umyté, zkrátka voňavé. Očistný proces jednak odstraní nečistoty, ale zároveň ošetří vnitřní materiály.

CERTIFIKÁT PŮVODU

  • Naše auta mají křišťálově čistý původ, který dokládáme certifikátem. Řádně vyplněnou servisní knihu a dva klíče považujeme za standard.

PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP

  • Školený personál v čele s manažerem autosalonu Tomášem Vrajem vám pomůže vybrat správné auto. Vy řeknete ano, my zařídíme vše ostatní.

SERVIS

  • Nechceme se s vámi rozloučit předáním klíčů. Za vaše auto cítíme trvalou zodpovědnost, a proto vám nabízíme služby našeho autoservisu – Auto klinika.

Není žádným tajemstvím, že obchod s ojetými automobily se v České republice řídí zvláštními pravidly. Na první pohled a poslech nabudete dojmu, že autobazary jsou napěchované špičkovými stroji, z nichž 95% patřilo postaršímu pánovi, který své auto netrápil, nekouřil, striktně dodržoval servisní intervaly a rozhodně nikdy se svým autem neboural. Když si takové auto zajedete fyzicky prohlédnout a nejste úplný laik, nakonec v tomhle krasavci objevíte herku, se kterou byste se báli vyjet na silnici.

Prodejce vaše podezření samozřejmě okamžitě smete ze stolu s tím, že nevíte, o čem mluvíte, případně ze sebe vypálí nesmysl typu – auto přece není na parádu, ale na ježdění. Pod pohrůžkou fyzického násilí nakonec možná přizná barvu a prohlásí, že tam nějaké ťuknutí bylo, celou pravdu se ovšem nikdy nedovíte. Ať už máte či nemáte podobnou životní zkušenost, faktem zůstává, že tak to u nás ve většině případů chodí. A my jsme se to rozhodli změnit.

Pochopíme, když mávnete rukou a řeknete, další takový, ale pokud se zanoříte do našeho webu hlouběji, zjistíte, že nekecáme. Značka amilo car na myšlence zčeřit hladinu českého rybníka použitých a zejména zánovních i nových vozů vyrostla, a tak bychom byli blázni, abychom se naší filozofii zpronevěřovali. Ta spočívá v prodeji kvalitních zánovních, nových a použitých vozů, nebouraných, se všemi náležitostmi, čistých a za příznivou cenu v příjemném prostředí. To jsme my a kdo nevěří, ať k nám běží.

Naše specializace aneb co po nás chtít

Nyní budeme hovořit jako odborníci, kteří za sebou mimo jiné mají několikaleté působení v předních motoristických médiích (trvající do současnosti). Auta jsou stroje, ale zároveň jsou to spotřební produkty mající omezenou životnost danou opotřebením komponent. Auta se jednoduše opotřebovávají a spotřebovávají, přičemž míra opotřebení roste přímo úměrně s počtem najetých kilometrů.

Když se tedy rozhodnete koupit auto s najetými 150.000 kilometry, musíte počítat s tím, že počtu kilometrů bude odpovídat i stav. Na první pohled bude možná auto hezké, ale na hranici životnosti bude turbodmychadlo, brzdy, spojka, na druhou výměnu budou čekat rozvody, tlumiče atd. Je na vás, zda chcete na tohle přistoupit, nebo si raději připlatit a koupit auto zánovní, tedy minimálně opotřebované a nevyžadující investice.

Amilo car se specializuje na auta zánovní s malým počtem najetých kilometrů, u kterých jsme za a) schopni garantovat určitou kvalitu za b) tedy dostát svým slibům a závazkům. To s sebou ovšem přináší i tu skutečnost, že nemůžeme a nechceme slibovat nejnižší cenu na trhu. Garantujeme kvalitu a ta se musí někde projevit. Naše ceny jsou příjemné, ale musí vystihovat orientaci na kvalitu a poskytování záruk.

Á propos je-li řeč o zárukách, je nutné zmínit náš unikátní produkt poskytovaný ve spolupráci s pojišťovnou Maxima a.s. Jde o prodlouženou záruku zaručující stejný komfort jako u tovární záruky, neboť na tuto přímo navazuje. Podrobné informace o službě včetně cenových podmínek najdete na její produktové stránce.

„Velké dilema při výběru nových vozů pro naši společnost WMC GREY nám pomohl rozřešit Jakub Holub ze společnosti IMPORT DDIRECT. Jeho erudice a schopnost vžít se do našich osobních potřeb nám významně usnadnila rozhodování…“

„…Fakt, že pan Holub zná téměř každý typ vozu osobně, významně přispívá k jeho kvalifikovanému a profesionálnímu poradenství, které svým klientům nabízí.“ Tomáš Vondráček, CEO WMC Praha, a.s. | další předané vozy našim klientů

Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte zánovní referenční vůz a chcete poradit? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...